Dzień Ojca w Teatrze Kamienica

3 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

sabinek3.jpg

Świętowanie Dnia Ojca rozpocznie się spektaklem programu MAŁA KAMIENICA pt. „Jaś i Małgosia” wg braci Grimm. Baśniowe rodzeństwo zabierze wszystkich widzów do tajemniczego lasu, by odkryć klasyczną chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.

Aktorzy, wraz z publicznością, pomogą Jasiowi i Małgosi znaleźć drogę do domu i przeżyją  przygodę w leśnej krainie. Spotkanie z bohaterami nauczy młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekona, że zawsze warto wierzyć w siebie, a rodziców – jak rozmawiać z dzieckiem na temat ich lęków.

sabinek2

W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryją przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych, a rodzicom zdradzą specjalną weekendową niespodziankę  przygotowaną przez firmę motoryzacyjną.

Po „Jasiu i Małgosi” zapraszamy nieco starszych widzów na „Porwanie Sabinek” – komedię muzyczną w przekładzie Juliana Tuwima i reżyserii Emiliana Kamińskiego. Przedstawienie odsłoni kulisy życia mieszczańskiej rodziny żyjącej w Otwocku na początku XX wieku, której spokojny byt zaburzy wizyta objazdowego teatru Leonarda Strzygi-Strzyckiego.

sabinek4.jpg

Sympatyczny profesor – Jędrzej Owidowicz – mąż hardej Ernestyny i ojciec dwóch dorosłych, skrajnie różniących się córek, będzie musiał się nie lada natrudzić, by ukryć przed żoną kłopoty finansowe i interesy z dyrektorem nieakceptowanego przez drugą połówkę teatru oraz łagodzić wybuchowy charakter starszej latorośli, kłócącej się namiętnie z zięciem i pomóc młodszej córce w kontaktach z jej ukochanym. A to tylko namiastka problemów profesora głowy rodziny.

sabinek5.jpg

Dla tych, którzy wolą wieczorne wypady, Teatr Kamienica przygotował recital Krzysztofa Daukszewicza pt. „Polska jest najśmieszniejsza”, w którym satyryk nie tylko celnie wskazuje i wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa, ale też przypomina swoje hity, takie jak „Listy do Hrabiego” czy opowieści ze zbioru „Meneliki”.

sabinek1

Tatapad jako patron medialny tego wydarzenia ma do dyspozycji trzy dwuosobowe zaproszenia na spektakl, do odbioru w kasie teatru tuż przed nim. Jak je zdobyć? Wystarczy wysłać na adres e-mail redakcji (redakcja małpa tatapad.pl) odpowiedź na pytanie: jak brzmi tytuł artykułu, który ma u nas najwięcej komentarzy? 

Ze względu na prawo i inne takie, stosujemy zasadę, że kto pierwszy, ten lepszy. Będziemy informować zwycięzców pocztą e-mail.

Spektakl „Porwanie Sabinek” będzie grany 23 czerwca o godz. 16:00, dlatego prosimy o zgłoszenia wyłącznie tych osób, które w tym dniu mają czas i są w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku

Pliniusz

Jestem ojcem 8-letniego syna i 6-letnich bliźniaczek. Bywało ciężko, ale było warto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*