- tatapad - https://tatapad.pl -

Mama nigdy nie jest sama – spotkania dla Rodziców

mama_630

Tatapad objął patronat nad wydarzeniem, które naszym zdaniem jest bardzo pomocne dla świeżo upieczonych rodziców – oraz tych, którzy na przyjście na świat swoich dzieci dopiero czekają. Przepełnia was lęk? Nie wiecie, czego się spodziewać? Jest was więcej – dlatego polecamy cykl spotkań, na których poznacie odpowiedzi na wszystkie pytania, rozwiejecie wątpliwości i dowiecie się wszystkiego.

Najbliższe spotkanie już wkrótce w Gdańsku. Poniżej wklejamy komplet informacji od organizatorów.

Mama nigdy nie jest sama!

Już 29 czerwca w Dworku Artura na ul. Dworcowej 9 w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mama nigdy nie jest sama! Tym razem wydarzenie kierowane jest do rodziców – zarówno mam jak i tatusiów – dzieci w wieku 0-1.

Mama nigdy nie jest sama! to cykl spotkań dla pań w ciąży oraz rodziców dzieci w wieku 0-1 i 1-3, organizowanych przez Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej” oraz firmę WerkArt, których celem jest umożliwienie młodym rodzicom bezpośredniego kontaktu ze specjalistami (psychologiem, lekarzem, doradcą laktacyjnym, logopedą, dietetykiem, doradcą noszenia w chustach, położną, brafitterką, etc.), a także spotkania z innymi rodzicami i wymiany doświadczeń. Pierwsze wydarzenie dla kobiet w ciąży, które miało miejsce w styczniu tego roku, pokazało jak duża i realna jest ta potrzeba.

Podczas czerwcowego spotkania w Dworku Artura – który został udostępniony dzięki nawiązaniu współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury – młodzi rodzice będą mieli okazję wysłuchać wykładów m.in. doradczyni noszenia dzieci w chuście (dlaczego i jak nosić dzieci?), logopedki (karmienie okiem logopedy),prawnika (prawa kobiet w ciąży oraz urlopy rodzicielskie), psychologa (o zmianach w życiu po pojawieniu się dziecka), dietetyczki (dieta kobiety karmiącej), projektantów (świadoma aranżacja przestrzeni wokół dziecka), brafitterek (odpowiednie dopasowanie biustonosza), specjalisty ze świata medycyny (witaminy dla niemowląt – konieczność czy fanaberia). Na zakończenie odbędzie się panel, podczas którego uczestniczki i uczestnicy będą mogli zadać pytania specjalistom. Odpowiadając na potrzeby rodziców i ich maluchów, zorganizowane zostanie również miejsce do przewijania dzieci oraz Kącik Malucha, w którym będzie można odpocząć wraz z pociechami lub pobawić się z nimi (w kąciku pojawią się również animatorzy!).

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.mamanigdyniejestsama.pl [1].