Jak pomóc dziecku schudnąć? Wystarczy, że zmienisz plan dnia!

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

Taka całościowa zmiana stylu życia przyniesie szybkie rezultaty – uważa Aaron Carroll, pediatra, ekspert od nadwagi dzieci, autor publikacji w „LiveScience”.

Zamiast uciekać się do prostych recept – takich, jak zmiana nawyków żywieniowych czy uprawiania innych ćwiczeń – stworzenie nastawionego na zdrowie domu rodzinnego nie tylko da lepsze efekty jeśli chodzi o wskaźnik masy ciała, ale także samopoczucie psychiczne i ogólny stan zdrowia,

podsumowuje opracowanie naukowców z Harvard Medical School i University of Guelph z Ontario. W ramach eksperymentu, zakontraktowano 121 rodzin z grubymi dziećmi, i analizowano ich zachowania przez pół roku. Połowa z nich stanowiła grupę kontrolną, a druga połowa została poddana zmianom w stylu życia.

overwkid1

Zanim przystąpiono do badania, wszystkie dzieci spały w pokoju z telewizorem. W grupie, w której wprowadzono zmiany, rodzicom udzielano częstych porad bezpośrednio w domach. Zwiększono ilość snu o pół godziny na dobę, obcięto czas na telewizję o godzinę,  co samo w sobie spowodowało obniżenie wskaźnika BMI o 20 procent.

W tym czasie, dzieci z grupy kontrolnej utyły o dokładnie tyle samo.

Badanie potwierdziło wyniki innego eksperymentu, przeprowadzanego w 2012 roku w Centrum Badań Biomedycznych z Luizjany: tamtejsi naukowcy także stwierdzili, że telewizory w pokojach dzieci powodują nadwagę. Jeszcze inne badanie, prowadzone rok wcześniej i upublicznione w magazynie „Otyłość u Dzieci” stwierdziło, że wszystkie elektroniczne urządzenia z wyświetlaczami – nie tylko telewizory, ale także komputery i smartfony – obniżają komfort spania i zwiększają ryzyko otyłości.

Decyzję, co zrobisz, musisz podjąć samemu. Ale już teraz wiadomo, że wiele w kwestii dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej twoich dzieci zależy wyłącznie od zasad, które wprowadzisz.

Poprzedni2 / 2Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Pliniusz

Jestem ojcem 8-letniego syna i 6-letnich bliźniaczek. Bywało ciężko, ale było warto.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Zima pełna świętego spokoju – poradnik

Sab Simplex – czy to działa?

Mama nigdy nie jest sama – spotkania dla Rodziców

Zamknij