Jak rozpoznać autyzm u dziecka? [WIDEO]

1 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Autyzm

Każdy rodzic patrzy na swoje raczkujące, uśmiechające się lub po prostu trenujące obroty z brzucha na plecy (i w drugą stronę) dziecko, z nadzieją, że nic złego nie dzieje się w jego głowie. Że jest zdrowe i nic mu nie dolega.

Bywa jednak, że pewne oznaki, zachowania zaczynają niepokoić. Gdy mało mówi, lub wcale. Gdy, zamiast się bawić, układa zabawki w szereg. Gdy zbyt intensywnie stymuluje swoje zmysły, lub – wręcz przeciwnie – ucieka przed takimi doznaniami, jak normalnej głośności muzyka.

Jak rozpoznać, czy moje dziecko jest autystyczne? Kto może pomóc, gdy mamy podejrzenia? O tym mówi nasz ekspert, Michał Waligórski, terapeuta dzieci autystycznych, psycholog.

Więcej informacji oraz specjalny kwestionariusz przesiewowy można znaleźć pod tym adresem. Za jego pomocą każdy rodzic może nie tylko dowiedzieć się o poszczególnych stopniach i rodzajach autyzmu, ale także sprawdzić własne obawy.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Czy szczepionki powodują autyzm? Teraz już wiadomo! - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*