Czy smoczek szkodzi? [WIDEO]

1 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Kontrowersji wokół smoczka jest co najmniej tyle, ile wokół cesarskiego cięcia na żądanie. Trudno znaleźć badania naukowe, które potwierdzałyby jego szkodliwość bądź dobrotliwość. To, co wiadomo, wiadomo dzięki doświadczeniom pokoleń rodziców.

Smoczek uspokaja, to jest pewne. W sytuacjach podbramkowych i przy usypianiu jest praktycznie niezastąpiony. Ale zbyt długo podawany może rodzić swoiste uzależnienie, no i nie jest bez wpływu na stan uzębienia dziecka.

A zatem – czy korzystać, czy nie? Czy smoczek szkodzi, czy nie? Odpowiada nam docent habilitowany, doktor nauk medycznych Jerzy Ziołkowski z warszawskiej City Clinic.

A Ty – jesteś za, czy przeciw? Czy twoim zdaniem smoczek szkodzi, czy smoczek nie szkodzi? Wielu rodziców obawia się ich, być może zupełnie bezpodstawnie. Czy ekspert przekonał cię?

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak odzwyczaić dziecko od smoczka? Sprawdź naszych 10 porad! - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*