- tatapad - https://tatapad.pl -

Superbohaterowie w walce z rakiem

SuperIV.jpg

Rzadko poddajemy się wzruszeniom, ale te są nieuchronne, gdy patrzymy na małych bohaterów, którzy z uśmiechem na ustach i wiarą w sercu poddają się chemioterapii. Rak, z którym walka dominuje ich życia, to choroba trawiąca nie tylko ciało, ale też czas – bo zmaganie się z nim pochłania sporą część dziecięcego tygodnia.

Dlatego zaciekawieniem, a nawet radością powitaliśmy pomysł, zastosowany przez lekarzy z brazylijskiego szpitala onkologicznego, którzy wspólnie z koncernem filmowym – Warner Bros – postanowili uczynić chemioterapię nieco znośniejszą dla chorych dzieciaków.

Najważniejszym krokiem w zwalczaniu choroby jest wiara, że lekarstwo działa. Aby przekonać do tego najmniejszych, przestraszonych pacjentów, sięgnięto po superbohaterów.

SuperIV-3

Za całość rozwiązania odpowiada koncern reklamowy J. Walter Thompson, który doprowadził do spotkania swoich dwóch klientów: filmowców oraz lekarzy. Dzięki nim powstał superprodukt, spełniający szpitalne rygory, składający się z łatwych do sterylizacji pudełek na kroplówki z chemią oraz książek – komiksów, opowiadających alternatywną historię „Superleku”.

Wynika z niej, że Batman, Superman wraz z innymi bohaterami dziecięcej wyobraźni przechodzili przez dokładnie taką samą chorobę, jak leczone dzieci. Dzięki „Superlekowi” pokonali schorzenie, a ponadto, zyskali niespotykane zdolności, z których na co dzień słyną.

SuperIV-2.jpg

Agencja reklamowa poszła o krok dalej, i przerobiła na odpowiednią modłę także szpitalne pomieszczenia. Zamieniają pokój rozrywkowy, korytarze i drzwi w pomieszczenia, z których korzystają superbohaterowie.

Pielęgniarki i lekarze, pracujący w Centrum Onkologicznym A.C. Camargo w Sao Paulo są zachwyceni rezultatami tego projektu. Potwierdzają, że pokazanie walki z rakiem w tak atrakcyjny dla dzieci sposób sprawia, że mali pacjenci zyskują nowe pokłady wiary we własne siły.