[WIDEO] Jak uratować dziecko? Reanimacja niemowlęcia, noworodka, sztuczne oddychanie.

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

W filmie pokazujemy metody na reanimację niemowlęcia, reanimację noworodka, czyli tak zwane sztuczne oddychanie. Ile ucisków, ile oddechów stosować przy reanimacji dziecka? Jak taki ucisk ma wyglądać? Jak ocenić czy dziecko oddycha? Dmuchać w usta, czy usta i nos? Na co uważać? Czy można zaszkodzić?

Ratownik medyczny i szkoleniowiec, Ariel Szczotok z HeartSaver.pl opowiada, pokazuje i instruuje – jak uratować dziecko, które nie oddycha?

Pierwsza pomoc dla dziecka – pierwsza pomoc dla noworodka to rzecz, którą każdy rodzic powinien znać. Sytuacji, w ktorych powinno się wiedzieć, jak zreanimować noworodka, jakie sztuczne oddychanie zastosować, ile ucisków i wdechów – może być naprawdę wiele. Reanimacja niemowlęcia to nie jest nic trudnego, jeśli przyswoisz sobie wiedzę z powyższego filmu instruktażowego.

Obyś nigdy nie musiał z tych porad korzystać – ale, gdybyś musiał, obyś je znał.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*