Zakrztuszone dziecko: pierwsza pomoc [WIDEO]

2 min.   9   0   Drukuj   Prześlij

zakrztuszone

Być może nałożyłeś dziecku za dużo jedzenia do buzi, a ono jeszcze nie przełknęło poprzedniej porcji; lub dałeś do ręki biszkopta, nie spodziewając się, że wsadzi do dzioba całego. Efekt jest zawsze ten sam: nagłe zaczerwienienie buzi, kaszel, machanie rękoma. I panika przestraszonego rodzica.

Niezależnie od tego, czy dziecko jest zakrztuszone, zachłyśnięte, czy zadławione – jego drogi oddechowe wymagają natychmiastowego udrożnienia. To oznacza, że musisz działać błyskawicznie.

Obejrzyj ten materiał, by wiedzieć, jak postępować z zakrztuszonym dzieckiem. Czy dziecko poradzi sobie samo? Czy, kiedy i jak uderzać w plecy – i w które miejsce? I jak mocno? A może po prostu dziecko przechylić? W naszym poradniku rad udziela Ariel Szczotok z firmy Heartsaver.pl, ratownik medyczny na co dzień udzielający szkoleń z tej materii organizacjom i osobom.

Jest to materiał z cyklu „Pierwsza pomoc”, w ramach którego przygotujemy każdego Ojca na najczęstsze, możliwe zdarzenia, w których życie lub zdrowie dziecka może być wystawione na niebezpieczeństwo. Obejrzyj go raz, albo dziesięć razy – tyle, ile potrzebujesz, by w sytuacji podbramkowej nie stracić głowy, tylko wiedzieć, co robić.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 9

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*