- tatapad - https://tatapad.pl -

Zestaw wyjściowy na wypadek draki

Nie zawsze jesteście w stanie się porozumieć. Czasem kłótnia trwa, mimo twojego koncyliacyjnego nastawienia. Jesteś skłonny wiele odpuścić, ale druga strona ciśnie coraz bardziej. Te wahania nastrojów [1] są już ponad twoje siły, a przed powiedzeniem o jedno słowo za dużo powstrzymujesz się resztką sił. Łap wtedy zestaw ucieczkowy – i w nogi.

[2]To nie tak, że pochwalam takie nagłe wyjścia. Ale czasem, po prostu, nie masz wyboru. Mógłbyś oczywiście pójść na spacer, przewietrzyć umysł, ale czasem obie strony mogą ochłonąć dopiero następnego dnia. Nie bez przyczyny mówi się bowiem, że najlepszym sposobem na świeże spojrzenie na pewne sprawy jest sen – i powrót do nich następnego dnia rano.

Znam wiele związków, w których ktoś musiał czasem po prostu zwiać. To żadna ujma na honorze: ujmą byłoby sięgnięcie po przemoc fizyczną. To cywilizowany sposób na powiedzenie: mam dość, mój bufor się przepełnił, czas najwyższy odłożyć sprawę na później. To ABC męskiego survivalu. Ucieczka nie oznacza bowiem porzucenia, tylko chęć odpoczęcia.

Znam też historie, w których ktoś zbyt pośpiesznie wychodząc z domu zapomniał o kluczykach do samochodu. To może być bolesne, szczególnie w zimie. Dlatego kluczyki należy zawsze mieć w kieszeni, a nie w miejscu, do którego możesz, działając pod presją, nie zajrzeć. Poza tym, do przeprowadzenia sprawnej operacji samochód jest niezbędny. Zresztą – nie decydowałbyś się zostawać Tatą nie mając samochodu. To nie jest pytanie, tylko stwierdzenie.

Są rzeczy, które powinieneś mieć w bagażniku i przydają się generalnie, a zwłaszcza w sytuacjach nagłych bądź awaryjnych. Ci, którzy pracują w garniturze, bardzo często wożą ze sobą zapasowy kostium, na wypadek oblania się kawą bądź spotkania z nieprzychylnym zjawiskiem z przeszłości. Bądź w pogodowej zapobiegliwości. Pozostałe ważne przedmioty, które mężczyzna musi mieć pod ręką:

[3]Zebrałem opinie tych, którzy są w tych sprawach bardziej doświadczeni, i wyciągnąłem z nich części wspólne, które należy wrzucić zawczasu do torby. Oto lista:

Ponadto, przez całe życie powinieneś mieć przy sobie portfel z dokumentami i – w idealnym świecie – gotówką.

Pozostaje pytanie, dokąd się udać. Oto różne możliwości oraz ich ocena.

Kierunek Opis
Kolega Dobry wybór, jeśli ma konsolę i/lub inne męskie atrakcje. Pozwolą zapomnieć na chwilę o rozterkach. Niech to jednak będzie prawdziwy kumpel, a nie szuja, która każdemu zdradzi wasze rozmowy
Brat Jeśli jesteś na tyle szczęściarzem, że masz brata, to jest to jeden z lepszych wariantów. Brat nie pyta i, z reguły, nie ma wymagań co do terminów pobytu. Odbiera telefon w nocy, z reguły ma pralkę i może nawet pizzę w zamrażarce.
Koleżanka Zwana także przyjaciółką. To kierunek zakazany! Koleżanka z reguły zajmie się pocieszaniem, a to – szczególnie w połączeniu z alkoholem – może skończyć się jeszcze większymi problemami.
Biuro Jeśli masz klucze do biura, możesz tam pojechać, ale tylko na jedną noc. Potem sprawa zrobi się podejrzana; jeśli w biurze jest prysznic, to jego użycie będzie dla innych doskonałą pożywką do plotek. Jeśli nie ma – sam rozumiesz. Facet po dwóch dniach zaczyna śmierdzieć, mimo postępów nauki w kwestii chemicznej neutralizacji odorów.
Samochód Są też tacy twardziele, którzy potrafią sypiać w samochodzie. To mało komfortowe, bywa, że jest zimno, można się, dogrzewając, niechcący wybrać na tamten świat – a to za sprawą spalin. Z tym, że jest to i tak lepsze, niż noc na ławce w parku.
Własna wycieraczka Skrajne upokorzenie. Taka noc nauczy cię trzymania w kieszeniach kluczyków od samochodu.
Hotel bądź motel Dlaczego nie? Jeśli masz wystarczające zasoby gotówki, i chcesz być sam.

Powodzenia. I pamiętaj – przedłużająca się nieobecność może doprowadzić do nieodwracalnych następstw, włącznie z całkowitym skończeniem relacji!